Göbek Kaşıntısı Neden Olur?

Kaşıntı vücudun tüm her yerini kapsayabilen bir sıkıntıdır. Elde, ayakta, bacakta, göbekte, omuzda, saçta oluşabildiği gibi oluşum sebepleri de farklıdır. Neredeyse tabiatta bulunan tüm canlılar çeşitli sebeplerden dolayı kaşınırlar. Hayvanların üzerinde ki kaşıntılar çoğunlukla çeşitli parazitlerden dolayı meydana gelirler. İnsanlarda ise kıl, tüy, etiket, parazit ya da farklı bir yabancı madde doğrultusunda da kaşıntılar görülebilir.

Yalnız insanlarda ki bazı kaşıntıların altında farklı bir hastalık ya da cilt sorunu da yatıyor olabilir.

Göbek Neden Kaşınır?
Kaşıntılar gözlemlendiği bölgelerden biri de göbek yani karın bölgesidir. Burada oluşan kaşıntıların sebepleri stres ya da iç organlarda söz konusu olan bir hastalık olabilir. Bir çok kişiden sık sık göbeğim kaşınıyor şeklinde yakınmalara şahit olmuşsunuzdur. Anlık olarak görülen kaşıntı olabileceği gibi, uzun süreçli kaşıntıda söz konusu olabilmektedir. Ayrıca alerjisi olan kişilerin tükettikleri katı ya da sıvı gıdalarda kaşıntı oluşumuna yol açabilmektedir. Bunun için kişinin alerji testi yaptırarak, neye alerjisi olup olmadığını öğrenmesi gerekmektedir.

Göbek üzerinde meydana gelen kaşıntı probleminin diğer bir sebebi de giyilen kıyafetlerdir. Atlet ya da benzeri bir iç giyim tercih edilmeden direk vücut üzerine kazak ya da benzeri bir kıyafet giyildiğinde vücut kaşıntısı ortaya çıkabilir. Ya da iç çamaşırın ya da benzeri kıyafetin üzerinde bulunan iplik, etiket veya boya kaşıntı olmasına yol açabilir.

Kaşıntının giderilmesi için sebebinin tespit edilmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kaşıntı Neden Olur, Sebepleri ve Tedavisi © 2016
Kasintitedavi.com'da bulunan yazılı ve görsel içerik çeşitli kaynaklardan derlenerek ziyaretçileri için paylaşılmış olup herhangi bir tedavi ya da teşhis niteliği taşımamaktadır. Sitemiz üzerinde sadece bilgi edinebilirsiniz. Teşhis ve tedavi için doktorunuza başvurmalısınız.