Kaşıntı Bitkisel Çözüm

Vücudun tepeden tırnağa tüm her yerinde anlık, dönemsel veya süreklilik kazanmış kaşıntılar meydana gelebilir. Hatta gün içinde neredeyse tüm insanlar kol, yüz, parmak, göbek veya bacak gibi bölgelerinde anlık kaşıntılar yaşarlar fakat bunu neredeyse hatırlamazlar. Bunlar anlık olarak gelişen kaşıntılar olup, o sırada farklı iş veya uğraşı olan kişiler kaşıdıklarını anımsamazlar bile.

Örneğin neredeyse hiç birimiz sırt, ense ya da omuz kaşıntısı ile karşılaşmamış değilizdir. Burada ki kaşıntıların çoğunluğu kıyafetimizin ense kısmına denk gelen yerinde ki marka etiketi, saçımızdan dökülmüş olan bir tel saç olabilir. Buradan bu etiket veya saç alınıp uzaklaştırıldığında elbette ki kaşıntı geçecek ve sizi bir daha rahatsız edemeyecektir.

Her kaşıntının bir sebebi elbette vardır fakat her birinin sebebini öğrenmek bu kadar kolay değildir. Öyle ki bir çoğunun nedenini bulmak için insanlar çıldıracak duruma gelebilirler. İnsanların çoğunlukla karşılaştıkları kaşıntı sebepleri aşağıda ki gibi sıralanabilir.

Bitkisel Kaşıntı Tedavisi
Vücudunuzda meydana gelen şikayetinin sebebini bulup, sorunu ortadan kaldırıncaya dek kaşıntıların dinmesini ve rahat etmeyi istiyorsanız bitkisel çözüm olarak kortizon içerikli PRUZON krem’i tavsiye etmekteyiz. PRUZON tamamen bitkisel içeriğe sahip olup kullanıldığı bölgede ki kaşıntıları kesme özelliğine sahip bir merhemdir. Tarım ve sağlık bakanlıklarından onaylı olan bu ürün bebeklerde kullanılabilecek kadar güvenli olup eczanelerde de satılmaktadır. Dilerseniz sitemizden sipariş ederek ürünün kapınıza kadar gelmesini sağlayabilirsiniz. Sipariş için https://www.kasintitedavi.com/siparis bağlantısını ziyaret edebilirsiniz. Buradan vermiş olduğunuz sipariş üretici firmaya iletilmekte olup, satış temsilcileri sizinle iletişime geçmekte ve bilgi vermektedir.

Egzama
Ciltte yalnızca kaşıntı değil aynı zamanda kızarıklık ve şişlik gibi bulguların ortaya çıkmasında da rol oynayan cilt problemlerinden yalnızca biri olan egzamanın bir çok çeşidi bulunmaktadır. Tıbbi ismiyle dermatit olarak bilinen egzama toplumda çok sayıda insanda vardır. Alerjik reaksiyon dolayısıyla ortaya çıkan egzama bulaşıcı değildir farklı çeşitli nedenlerle vücudun diğer bölgelerine de yayılma gösterebilir.

Mantar
Çoğunlukta ayaklarda meydana gelen ve kaşınma şikayetini oldukça fazla hissettiren sorunlardan biridir. Mantarı olan birinin kullandığı herhangi bir malzemenin kullanılması veya onun temas ettiği bir yüzey ile temas edilmesi ile kolayca bulaşabilir. Özellikle halka açık olan hamam, havuz, sauna ya da benzeri ortamlarda yalın ayak dolaşılması veya ortak kullanılan terliklerin tercih edilmesi ile kolayca nüfuz edebilir.

İsilik
Vücudun ter atması için var olan gözeneklerin tıkanması ile meydana gelen ve oldukça sık karşılaşılan diğer bir cilt problemidir. Kaşıntı şikayetinin yanı sıra ciltte kızarıklıklar görülür. Bulaşıcı olmayıp koltuk altı, boyun, kasık, diz, dirsek ve kemer bölgesinde yaygın bir şekilde görülebilir.

Diğer tüm kaşıntı türleri ve sebepleri sitemizde detaylı olarak yer almaktadır. www.kasintitedavi.com bağlantısına tıklayarak tüm cilt problemlerini inceleme imkanı bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kaşıntı Neden Olur, Sebepleri ve Tedavisi © 2016
Kasintitedavi.com'da bulunan yazılı ve görsel içerik çeşitli kaynaklardan derlenerek ziyaretçileri için paylaşılmış olup herhangi bir tedavi ya da teşhis niteliği taşımamaktadır. Sitemiz üzerinde sadece bilgi edinebilirsiniz. Teşhis ve tedavi için doktorunuza başvurmalısınız.