Meme Neden Kaşınır?

Meme Kaşıntısı Neden Olur, Sebepleri Nelerdir, Nasıl Geçer?
İnsan ve hayvanların vücutlarında bir çok sebepten dolayı çeşitli kaşıntılar görülmektedir. Meme yani göğüste ortaya çıkan kaşıntıların temelinde yatan sebebin öğrenilmesi ve takip edilmesi önem teşkil eder. Eğer göğüs üzerinde kaşıntı, kızarıklık ve şişlik söz konusu ise burada meydana gelen kaşınma yüksek ihtimalle alerjik reaksiyon kaynaklıdır. Bu belirtilerin hiç birinin olmadığı yalnız kaşıntılar ise göğüste bulunan damarların genişlemeye maruz kalmasından dolayı gerçekleşebilir.

Özellikle bebek emziren annelerin memelerinde ki mevcut damarlar genişleyebilir. Bu gibi durumlarda kaşıntı ve buna bağlı kızarıklıklar ortaya çıkmaktadır. Bu genişlemelerin tedavileri emzirme işlemi bittikten sonra lazer veya benzer ameliyatsız tedavi yöntemleri ile tedavi edilebilir.

Memede meydana gelen kızarıklık ve kabarıklıklar günümüzde çok karşılaşıldığı için akıllara ilk olarak meme kanserini getirmektedir. Fakat bunun için endişe ve panik yapmadan önce soğuk kanlı olarak muayene olmak gerekir. Eğer bu bölgede ki kaşıntı 15 günü geçmiş ve hala devam ediyorsa mutlaka tıbbi destek alınmalıdır.

Göğüs Kaşıntısı Neden Olur?
Burada meydana gelen kaşıntı şikayetlerinin çoğunluğu kullanılan iç çamaşırları yüzünden görülmektedir. İç çamaşırının imalatında kullanılan kumaş ve bu kumaşa rengini vermek için tercih edilen boya ya da kişinin kullandığı parfüm gibi kimyasal içerikli ürünler neden olmaktadır. Kişinin bu maddelere karşı alerjisi varsa göğüs kaşıntısı ortaya çıkmaktadır. Ayrıca çamaşırlarınızı yıkarken kullandığınız deterjan, yumuşatıcı ya da benzeri maddelere karşı da alerji reaksiyon gösteriyor olabilirsiniz. Bunun tespiti için doktora başvurarak herhangi bir maddeye karşı alerjinizin olup olmadığını tespit ettirebilirsiniz.

Pamuklu kumaşlardan imal edilmiş olan iç çamaşırlarını tercih etmeniz sizin adınıza iyi olacaktır. Vücudunuzla sürekli temas halinde olan iç çamaşırlarını doğru yerlerden ve markalardan tercih etmeniz fayda sağlamaktadır.

Göğüste kaşıntı ve kızarıklık
Tüm meme üzerinde veya yalnızca uçlarında da rahatsız edici kaşıntılar söz konusu olabilir. Az önce de belirttiğimiz üzere bu şikayetler ilk olarak kadınların aklına meme kanseri sorununu getirmektedir. Eğer durum ciddileşiyor ve epeydir devam ediyorsa daha fazla vakit geçirmeden bir hekime başvurulması gerekir. Meme kanseri sorunu günümüzde ne kadar erken teşhis edilirse o kadar hızlı bir şekilde tedavi edilebilen bir hastalıktır.

Eğer kaşıntı herhangi bir hastalıktan değil alerji ya da benzeri hafif sebeplerden kaynaklıysa sorunun tespit edilmesine kadar kaşıntıları uzaklaştırmak adına PRUZON krem kullanabilirsiniz. Meyan kökü yani bitkisel kortizon içeren pruzon kesinlikle güvenli bir ürün olup bebeklerde bile rahatlıkla kullanılabilecek bir merhemdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kaşıntı Neden Olur, Sebepleri ve Tedavisi © 2016
Kasintitedavi.com'da bulunan yazılı ve görsel içerik çeşitli kaynaklardan derlenerek ziyaretçileri için paylaşılmış olup herhangi bir tedavi ya da teşhis niteliği taşımamaktadır. Sitemiz üzerinde sadece bilgi edinebilirsiniz. Teşhis ve tedavi için doktorunuza başvurmalısınız.